آباژور

راهنمای خرید آباژور متناسب با دکور منزل

عزیزان باید توجه داشته باشند که در انتخاب آباژور برای اتاق نشیمن باید دقت زیادی انجام شود زيرا این آباژور علاوه بر زیبایی و جلوه زیاد باید توانایی نورپردازی مناسب را در فضای اتاق پذیرایی و نشیمن داشته باشد.

 

آباژور

۱: فضا را بزرگ‌تر كنيد

پیش از هر چیز در اين مسئله سلیقه شما مهم است اما در كنار آن باید توجه كنید كه جنس، رنگ و فرم آباژور را باید متناسب با جنس مبلمان و رنگ‌آمیزی آن انتخاب كنید. دقت كنید كه در هر گوشه‌ای از اتاق نشیمن كه احساس تاریكی و یكنواختی دارید می‌توانید از یك آباژور مناسب استفاده كرده و به این ترتیب فضای اتاق نشیمن را بزرگ‌تر كنید .

۲: مخروطی یا استوانه‌ای؟

در صورتی كه مبلمان خانه شما مدرن است بهتر است از آباژورهایی با سبك مدرن استفاده كنید و در صورتی كه فضای خانه شما و دكوراسیون آن سنتی است از آباژورهای مخروطی و پارچه‌ای استفاده كنید. بهترین انتخاب برای خانه‌های مدرن كه طراحی مبلمان و اثاثیه در آن به‌صورت مدرن صورت گرفته، این است كه از آباژورهای استوانه‌ای و بلند استفاده كنید. می‌توانید با كمك يك تا ۲ آباژور بلند به فضای نشیمن و ناهارخوری خود جلوه ببخشید. اما در صورتی كه دكوراسیون سنتی دارید از آباژورهای رومیزی استفاده كنید كه برای تهیه آن از چوب استفاده شده است.

۳: اهميت وضعيت لوستر

برای تهیه آباژور برای اتاق ناهارخوری پیش از هر چیز به محل قرار گرفتن لوستر توجه كنید. اگر لوستر شما درست بالای میز ناهارخوری قرار می‌گیرد و فضای میز را روشن می‌كند، می‌توانید از يك تا ۲ لوستر ایستاده در زاویه‌های اتاق ناهارخوری استفاده كنید تا زيبايي بیشتری به این فضا ببخشید. اما اگر لوستر شما در بخش دیگری از اتاق قرار گرفته، بهتر است از آباژورهای مدرن و منحنی شكل استفاده كنید تا نور آن درست در مركز میز ناهارخوری متمركز شود. به این ترتیب می‌توانید میز ناهارخوری خود را به شكل بهتری تزئین كنید و امكان پذیرایی بهتری از مهمانان‌تان داشته باشید.

 

آباژور

 

۴: به فكر آباژور بی‌خطر باشيد

 

برای انتخاب آباژور برای اتاق كودك باید قبل از هرچیز به ایمنی و سلامت آن فكر كنید. سراغ آباژورهایی بروید كه كمتر در آن از شیشه یا فلز استفاده شده است. سعی كنید از آباژورهای چوبی و تلقی استفاده كرده و رنگ‌های شاد را برای بچه‌ها انتخاب كنید. سیستم سیم‌كشی و دسترسی به لامپ و اتصالات آباژور نیز باید به‌گونه‌ای باشد كه بچه‌ها امكان دسترسی آسان به آن را نداشته باشند و هیچ خطری آن‌ها را تهدید نكند.

 

۵: نور غيرمستقيم بهتر است

 

برای اتاق خواب بهتر است از آباژوری استفاده كنید كه ارتفاع مناسبی داشته باشد. به این معنا كه در صورتی كه روی تخت می‌نشینید یا روی آن استراحت می‌كنید، نور آن به‌صورت مستقیم به چشم شما نرسد و موجب آسیب رسیدن به چشمان‌تان و احیانا پریدن خواب شما نشود. گزینه مناسب برای انتخاب آباژور اتاق خواب آباژورهای رومیزی است كه روی پاتختی شما جای بگیرد. این آباژورها را متناسب با فضا و ترجیحا در رنگ‌های نه‌چندان روشن به رنگ‌های كرم، شكلاتی یا شیری انتخاب كنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید
اسکرول به بالا